GENİTAL RENK  AÇMA 

Genital bölge  ve koltuk altı renk  koyulaşmaları  son yıllarda  odaklanılan konulardan birini  oluşturmaktadır.   Kadınlarda hormonal  nedenler,  gebelik, tüy  alma yöntemleri ve  tahrişlerden sonra  bu  bölgelerde  koyulaşma olabilmektedir.   

Genital bölge renk  açma yöntemleri   mezoterapi ve   peeling  uygulamalarından oluşmaktadır. 

Genital bölge mezoterapisi nedir? 

Mezoterapi deri içine tedavi amaçlı ilaç  enjeksiyonudur. 

Neler kullanılır?

Mezoterapi ürünlerinde bulunan  renk açıcı maddeler, hyaluronik  asit,  çeşitli  vitamin,  mineral,  enzim  ve koenzimler  buradaki derinin  canlanması ve  renginin açılmasına  katkıda  bulunur.  

Nasıl yapılır?

Genital bölge  kremle uyuşturulur.  Deri uygun şekilde  temizlendikten sonra ürün  enjekte edilir.  Seans 10-15  dakika  sürer. Uygulanacak ürüne göre 1-2 hafta aralıklarla 4-10 seans yapılır. İşlem sonrasında derinin temizliğine özen gösterilmelidir. 

Genital bölge peelingi  nedir?

Bu  amaçla Dermamelan intimate enzim peelingi kullanılmaktadır. 

Nasıl uygulanır? 

İşlem klinikte uygulanır.  Genital  bölge temizlendikten sonra   ürünün temas etmemesi gereken  hassas alanlar uygun kremle kapatılır.  Genital bölge ve bacak iç kısımlarına  dermamelan intimate peeling sürülür.   7  dakika  sonra peeling nötralize edilir.   Sonrasında dermamelan intimate mask sürülür ve  şeffaf bantlarla alan  kapatılır.   Hasta 2 saat sonra evde maskeyi yıkar  ve  verilen bakım kremlerini sürer . 

Yan etkisi var mıdır?

İşlem sonrası birkaç gün hafif kızarıklık ve  hassasiyet olabilmektedir.